Kontakt oss

Salg, support og generelle henvendelser

Regatta AS

Tollbugata 2, 6002 Ålesund, NORWAY

Fax: 70 17 69 01

Ansatte

irene.jpg Irene V. Mjelde CEO 90 01 77 71 70 17 69 00 irene@regatta.no tel mail
arve.jpg Arve Helseth Sales Manager 92 05 12 55 70 17 69 00 arve@regatta.no tel mail
Åslaug.jpg Åslaug Bjørnevik Istad Design & Quality Manager 40 49 95 20 70 17 69 00 aslaug@regatta.no tel mail
erik.jpg Erik Loe Muri Marketing Manager 90 86 57 27 70 17 69 00 erik@regatta.no tel mail
margareth.jpg Margareth Stadsnes Sales representative 95 77 58 40 70 17 69 00 margareth@regatta.no tel mail
torill.jpg Torill Tomren Sales representative 48 31 32 00 70 17 69 00 torill@regatta.no tel mail
lill.jpg Lill Tømmerdal Sales representative 90 73 07 12 70 17 69 00 lill@regatta.no tel mail
tanja.jpg Tanja Lillevold Ulvenes Supply Chain Manager 92 29 69 20 70 17 69 00 tanja@regatta.no tel mail

Vår historie

Regatta har utviklet flyteprodukter i over 60 år, og vi er en av Europas ledende produsenter av redningsvester og flyteprodukter.


Reg_legacy_01.jpg


Gjennom nye oppfinnelser og stadige forbedringer av produktene i henhold til gjeldende krav, har vi utviklet høy kunnskap og erfaring. Allerede på midten av 1970-tallet utviklet vi en arbeidsdrakt med innebygd flytestoff - "Regatta Combidrakt". I 1991 utviklet og lanserte vi en flytegenser.

Den første termiske redningsvesten, "Regatta Thermo Cruise", ble godkjent av Sjøfartsdirektoratet tilbake i 1996, og "Thermo Cruise Baby" fikk sin godkjennelse i 2002. I løpet av de siste 10 årene har vi produsert flytedrakter for barn.

Vi har vårt hovedkontor i Ålesund, Jugendstilbyen ved havet og Norges fiskerihovedstad. Lange tradisjoner og arbeid i nær kontakt med havet har medvirket til høy kompetanse innen fiskeri og sjøfart. Regatta har derfor hatt et glimrende utgangspunkt for å kunne utvikle flyteprodukter av høy kvalitet.

Produktutvikling har vært, og vil alltid være, en kontinuerlig prosess med høy prioritet i Regatta. Sikkerhet, bevegelsesfrihet og komfort under alle forhold er vårt mål for kvalitet. Vi har et tett samarbeid med godkjennings- og testinstanser verden over.


Reg_legacy_02.jpg