Kontakt oss

Salg, support og generelle henvendelser

Regatta AS

Tollbugata 2, 6002 Ålesund, NORWAY

Fax: 70 17 69 01

Ansatte

Irene Mjelde.jpg Peter Harald Aakre CEO 922 89 455 70 17 69 00 peter@regatta.no tel mail
EM.jpg Erik Loe Muri Marketing Manager 908 65 727 70 17 69 00 erik@regatta.no tel mail
Åslaug.jpg Åslaug Bjørnevik Istad Design & Quality Manager 404 99 520 70 17 69 00 aslaug@regatta.no tel mail
TU.jpg Tanja Lillevold Ulvenes Supply Chain Manager 922 96 920 70 17 69 00 tanja@regatta.no tel mail
sondre.jpg Sondre Aakre Sales Manager 924 99 877 70 17 69 00 sondre@regatta.no tel mail
lill.jpg Lill Tømmerdal Sales representative 907 30 712 70 17 69 00 lill@regatta.no tel mail
TT.jpg Torill Tomren Sales representative 483 13 200 70 17 69 00 torill@regatta.no tel mail
carina.jpg Carina Moe Gjerde Sales representative 419 26 100 70 17 69 00 carina@regatta.no tel mail
12002426_10204511405975561_6787207461862878779_o.jpg Anette Hegh Johansen Warehouse 70 17 69 00 office@regatta.no tel mail

Vår historie

Regatta har utviklet flyteprodukter i over 60 år, og vi er en av Europas ledende produsenter av redningsvester og flyteprodukter.


Reg_legacy_01.jpg


Gjennom nye oppfinnelser og stadige forbedringer av produktene i henhold til gjeldende krav, har vi utviklet høy kunnskap og erfaring. Allerede på midten av 1970-tallet utviklet vi en arbeidsdrakt med innebygd flytestoff - "Regatta Combidrakt". I 1991 utviklet og lanserte vi en flytegenser.

Den første termiske redningsvesten, "Regatta Thermo Cruise", ble godkjent av Sjøfartsdirektoratet tilbake i 1996, og "Thermo Cruise Baby" fikk sin godkjennelse i 2002. I løpet av de siste 10 årene har vi produsert flytedrakter for barn.

Vi har vårt hovedkontor i Ålesund, Jugendstilbyen ved havet og Norges fiskerihovedstad. Lange tradisjoner og arbeid i nær kontakt med havet har medvirket til høy kompetanse innen fiskeri og sjøfart. Regatta har derfor hatt et glimrende utgangspunkt for å kunne utvikle flyteprodukter av høy kvalitet.

Produktutvikling har vært, og vil alltid være, en kontinuerlig prosess med høy prioritet i Regatta. Sikkerhet, bevegelsesfrihet og komfort under alle forhold er vårt mål for kvalitet. Vi har et tett samarbeid med godkjennings- og testinstanser verden over.


Reg_legacy_02.jpg